دکتر غلامرضا بیاضیان / مشکلات خواب و تنفسی / هر آنچه که باید در مورد جراحی خواب بدانید
۲۸ دقیقه
جراحی خواب

هر آنچه که باید در مورد جراحی خواب بدانید

آنچه می خوانید...

مطالعات نشان می دهد که امروزه افراد زیادی به آپنه انسدادی خواب مبتلا هستند. آپنه خواب یکی از بیماری های گوش، حلق و بینی کودکان و بزرگسالان می باشد که امروزه به همت جراحی خواب به سادگی قابل درمان می باشد. این عارضه می تواند منجر به مشکلات سلامتی مانند فشار خون بالا، بیماری قلبی و ناتوانی جنسی شود و گاهی اوقات خطرناک باشد. بنابراین شناخت علائم وقفه تنفسی خواب و انتخاب جراح مناسب برای انجام جراحی خواب از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا بیشتر در مورد جراحی خواب بدانید.

تست جراحی خواب

دسترسی سریع به بخش های مختلف مقاله

در صورتی که به هر دلیلی فرصت مطالعه مقاله را ندارید می توانید از ویس خلاصه مقاله استفاده نمایید.

جراحی خواب چیست؟

آپنه انسدادی خواب به این معنی است که بافت نرم پشت گلو در هنگام خواب فرو می ریزد و بسته می شود و باعث می شود تنفس شما متوقف شود. بدن شما با بیدار کردن شما تنفس شما را از سر می گیرد. این چرخه می تواند چندین بار – احتمالاً صدها – در طول شب اتفاق بیفتد. این عارضه منجر به خرو پف، سندروم مقاوت راه هوایی و … می گردد. هر کسی ممکن است از آپنه خواب رنج ببرد – حتی کودکان – اما این مشکل در مردان بالای ۴۰ سال که اضافه وزن دارند شایع‌تر است. جراحی خواب یک راه حل مناسب است که می تواند مشکل آپنه خواب را درمان نماید. درمورد زنگ زدن گوش بیشتر بدانید.

زبان

زبان

راه هوایی باریک شده

راه هوایی باز

جدول خلاصه عمل جراحی خواب در ۳۰ ثانیه

آیتمتوضیحات کوتاه
نام عملجراحی خواب
به انگلیسیSleep surgery
سایر نام‌هاSleep apnea
هدفدرمان مشکلات آپنه تنفسی خواب
پزشک مربوطهمتخصص گوش، حلق و بینی
نحوه عملجراحی درمان باریک شدن و فروپاشی راه هوایی
مدت زمان جراحیبسته به روش جراحی متفاوت است.
مدت بسترییک شب
دوره نقاهتیک هفته
اصلی ترین عوارضتقریبا بدون عارضه

علائم آپنه خواب

 اگر فکر می کنید ممکن است آپنه خواب داشته باشید، در اینجا برخی از علائم وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

 • احساس خستگی: از خواب بیدار می شوید که سرحال نیستید یا متوجه می شوید که اغلب در طول روز خسته هستید.
 • بیدار شدن مکرر از خواب: تنفس شما متوقف می شود، بنابراین بدن شما به طور مکرر شما را از خواب بیدار می کند.
 • خروپف: به شما گفته شده است که اغلب در طول شب خروپف می کنید یا نفس خود را متوقف می کنید.
 • حرکت زیاد در شب: پاها یا بازوهای شما هنگام خواب تکان می‌خورند یا در طول شب زیاد تکان می‌خورید.
 • ایجاد صداهای خرخر در هنگام خواب: شما در طول خواب صداهای خروپف ناگهانی ایجاد می کنید که نشان می دهد تنفس شما قطع شده و سعی می کنید نفس خود را بگیرید.

آپنه انسدادی خواب چقدر شایع است؟

آپنه انسدادی خواب شایع است و یک مشکل جهانی است. داده های اخیر تخمین زده است که ۳۰.۵ درصد از جمعیت جهان دارای آپنه انسدادی خواب متوسط ​​تا شدید هستند. از آنجایی که چاقی یک عامل خطر برای آپنه انسدادی خواب است، شیوع آپنه انسدادی احتمالاً در مواجهه با بدتر شدن اپیدمی چاقی بیشتر افزایش خواهد یافت. در مورد کاشت حلزون در گوش بیشتر بدانید.

آیا بیدار شدن مکرر از خواب نشانه آپنه خواب است؟

    نه. اکثر افراد مبتلا به آپنه خواب متوجه نمی شوند که در طول شب برای تنفس مکرر از خواب بیدار می شوند. این به این دلیل است که برانگیختگی خفیف است و بیشتر مردم به این عادت کرده اند. با این حال، حتی همین برانگیختگی خفیف نیز برای برهم زدن الگوی خواب کافی است و منجر به خوابی بدون طراوت می شود. درمورد درمان عفونت گوش میانی بیشتر بدانید.

آپارات دکتر غلامرضا بیاضیان

عوارض آپنه انسدادی خواب

آپنه انسدادی خواب علاوه بر ایجاد اختلال در خواب و علائم در طول روز، می تواند خطرات عوارض جدی سلامتی مانند:

 • از دست دادن حافظه و از دست دادن تمرکز
 • سکته مغزی(تقریبا ۷۰ درصد از افرادی که سکته کرده اند به آپنه انسدادی خواب مبتلا هستند)
 • فشار خون بالا (بیش از ۳۵ درصد از افراد مبتلا به آپنه خواب از فشار خون بالا رنج می برند)
 • افسردگی و دیابت
 • نارسایی قلبی و حملات قلبی (۲ تا ۳ بار)
 • خطر تصادفات وسایل نقلیه موتوری (۷ برابر)
بیماری قلبی و آپنه خواب

ضرورت جراحی خواب برای افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب

افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب دارای راه هوایی فوقانی باریک تر و انسداد مکرر راه هوایی فوقانی در طول خواب هستند. این منجر به کیفیت پایین خواب، محرومیت از خواب و ناهنجاری های قلبی عروقی می شود که فشار زیادی بر قلب و بدن وارد می کند.

انسداد راه هوایی فوقانی منجر به کاهش اکسیژن رسانی به مغز، قلب و سایر اندام‌ها می‌شود و باعث می‌شود قلب برای تامین اکسیژن بافت‌ها سخت‌تر کار کند و در دراز مدت منجر به عواقب پزشکی شود. بنابراین توجه به بیماری آپنه خواب و علائم آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و شخص در صورت مشکوک بودن به این بیماری ضروری است که هر چه سریعتر به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نموده و مورد معاینه قرار بگیرد. در مورد درمان لارنگومالاسی بیشتر بدانید.

در صورت نیاز به مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام و نام خانوداگی
شماره تلفن
پیام با موفقیت ارسال شد.
پیام شما متاسفانه ارسال نشد. لطفا مجددا تلاش کنید.

عوامل خطر آپنه انسدادی خواب

عوامل خطر برای آپنه انسدادی خواب عبارتند از:

    ناهنجاری آناتومیک. خروپف و آپنه انسداد خواب به دلیل ناهنجاری آناتومیک در راه هوایی فوقانی که منجر به انسداد می شود رخ می دهد. بخش های درگیر عبارتند از:

 • بینی: بزرگ شدن شاخک ها، انحراف تیغه بینی و پولیپ بینی
 • اوروفارنکس: کام طولانی، زائد و ضخیم و یوولا، لوزه های بزرگ
 • هیپوفارنکس یا پایه زبان: هیپرتروفی لوزه ها ، اپی گلوت فلاپی و زبان حجیم و گلو. بنابرابن عملکرد لوزه ها در آپنه خواب تاثیر گذار است.
 • ژنتیک: استعداد ژنتیکی منجر به ناهنجاری های صورت و فک از عوامل مستعد کننده شناخته شده است.
 • داروها یا الکل: خروپف خفیف یا متناوب ممکن است در نتیجه مصرف داروها مانند آرام بخش ها برای کمک به خواب یا الکل باشد که باعث شل شدن عضلات راه هوایی فوقانی می شود.
 • وزن: افزایش وزن می تواند به خروپف و آپنه انسدادی خواب کمک کند. تجمع بیش از حد چربی در راه هوایی فوقانی می تواند باریک شدن آناتومیک موجود را که قبلاً باعث انسداد خفیف شده بود، تقویت کند.
 • جنسیت و سن: جنسیت مرد و افزایش سن از عوامل خطر هستند. در صورت کاهش شنوایی در سنین بالا چه کنیم؟

آیا جراحی خواب درمانی برای شما مناسب است؟

برای تعیین اینکه آیا جراحی خواب برای شما مناسب است یا خیر، بیماران باید توسط پزشک ارزیابی شوند. به طور کلی، شخص در موارد زیر کاندیدای مناسبی برای جراحی خواب است.

 • مطالعه خواب را تکمیل کرده اند.
 • در صورتی که خوابیدن با دهان باز را تجربه می کنید.
 • آپنه خواب انسدادی متوسط ​​تا شدید دارند.
 • بالای ۲۲ سال سن دارند. در صورت سن پایین باید دلایل خرخر خواب در کودکان بررسی شود.
 • به طور قابل توجهی اضافه وزن دارند (BMI < 32)
 • بیماران با مشکلات ساختاری بینی

برای حصول اطمینان برای انجام جراحی خواب می توانید آزمون زیر را انجام دهید.

آیا نیاز به جراحی خواب دارم؟

آیا نیاز به جراحی خواب دارم؟

آیا گاهی از شدت نفس تنگی از خواب می پرید؟

آیا هر از گاهی با صدای خروپف خود از خواب می پرید؟

آیا در طول روز احساس خستگی زیادی دارید؟

آیا صدای خروپف شما برای دیگران آزار دهنده است؟

Your score is

۰%

اهمیت درمان خروپف و جراحی خواب

باید به این موضوع توجه جدی شود که خروپف می تواند خواب دیگران را مختل کند و منجر به خواب آلودگی و خستگی آنها شود. خروپف همچنین می تواند بر سلامتی فرد تأثیر بگذارد. هنگامی که صحبت از آپنه انسدادی خواب می شود، سه دلیل اصلی برای درمان وجود دارد:

بهبود خروپف

کاهش خروپف هم برای بیماران و هم برای خانواده بیماران مفید است.

اثرات سلامتی

    کاهش سطح اکسیژن منجر به ایجاد فشار بر سیستم قلبی عروقی، ریوی و غدد درون ریز می شود. همچنین این عامل می تواند منجر به افزایش فشار خون، سکته مغزی، حمله قلبی، افسردگی، دیابت و اختلال نعوظ می شود.

همان طور که گفته شد آپنه خواب به عارضه ایی در طول خواب اشاره دارد که ممکن است به دفعات چندین صد بار در شب رخ دهد. خروپف بلند و نامنظم زمانی رخ می دهد که فرد در پایان هر آپنه سعی می کند نفس بکشد. اگرچه ممکن است یک خواب کامل شبانه داشته باشید، اما ممکن است همچنان در طول روز احساس خستگی کنید. آپنه خواب یک اختلال خواب شگفت آور شایع است که در صورت عدم تشخیص و درمان مناسب می تواند شدت پیشرفت داشته باشد و مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. خطر ابتلا به OSA با بالا رفتن سن افزایش می یابد و بیشتر در مردان دارای اضافه وزن دیده می شود. در مورد مراقبت از گوش بیشتر بدانید.

آپنه خواب می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. با هر آپنه، محتوای اکسیژن خون کاهش می یابد و باعث افزایش فشار خون و کند شدن ضربان قلب می شود. برای از سرگیری تنفس، فرد مبتلا به آپنه ناخودآگاه بیدار می شود و تا توان عضلانی خود را به دست آورد و راه هوایی خود را باز کند. این استراتژی برای تنفس به این معنی است که خواب فرد اغلب مختل می شود و باعث خواب آلودگی در طول روز می شود. آپنه خواب می تواند باعث تغییرات شخصیتی مرتبط با محرومیت از خواب شود و با فشار خون بالا و افزایش خطر حملات قلبی و سکته مغزی مرتبط است.

اینستاگرام دکتر غلامرضا بیاضیان

روش های کاهش خروپف

این نکات ممکن است خروپف را آرام کند یا کاهش دهد:

 • در حالت رو به پهلو بخوابید. خوابیدن به پشت ممکن است خروپف را افزایش دهد. در هنگام خوابیدن رو به پشت بافت های گلو راه هوایی را مسدود کرده و باعث خروپف می شود. این بافت ها در حالت خوابیده به پشت بیشتر احتمال دارد به سمت پایین فرو بریزند.
 • بینی خود را پاک کنید. آلرژی و سرماخوردگی می تواند مجاری بینی را مسدود کند، خروپف و آپنه خواب را افزایش دهد. اسپری های بینی مرطوب کننده را در نظر بگیرید.
 • از الکل اجتناب کنید. این امر باعث شل شدن بیشتر عضلات گلو می شود و احتمال فروپاشی و انسداد راه هوایی را افزایش می دهد. وقتی این اتفاق می افتد، خروپف و آپنه خواب بدتر می شوند.
 • کاهش وزن. افزایش توده بدن منجر به بافت های بزرگتر در بینی و گلو می شود و احتمال مسدود شدن راه های هوایی را افزایش می دهد و منجر به خروپف و آپنه خواب می شود. کن.

خروپف ممکن است برای بیمار مشکلی ایجاد نکند، اما ممکن است برای دیگران در خانه و گاهی حتی همسایه ها مشکل ایجاد کند.

ماوراطب دکتر غلامرضا بیاضیان

انواع آپنه خواب

 • آپنه انسدادی خواب به دلیل بسته شدن راه هوایی فوقانی (مسدود شدن جریان هوا) در طول خواب ایجاد می شود. عوامل زیادی می توانند در ایجاد این انسداد نقش داشته باشند از جمله انسداد بینی، بزرگ شدن لوزه ها، بافت بیش از حد پشت گلو و بزرگ شدن زبان. در طول خواب، ماهیچه های راه هوایی شل می شوند که به این انسداد کمک می کند. فرد مبتلا به OSA به تلاش برای تنفس ادامه می دهد، اما نمی تواند هوا را از طریق راه هوایی مسدود شده عبور دهد.
 • آپنه خواب مرکزی زمانی رخ می دهد که فرد دیگر سعی نمی کند نفس بکشد. به نظر می رسد هیچ سیگنالی از مغز برای ادامه تنفس وجود ندارد.
 • آپنه خواب ترکیبی به ترکیبی از آپنه مرکزی و انسدادی اشاره دارد. درمورد آسیب های گوش بیشتر بدانید.

تشخیص آپنه خواب

تشخیص آپنه انسدادی خواب ممکن است بر اساس علائم اعلامی بیمار و ویژگی های خاصی که در معاینه فیزیکی توسط پزشک شما مشاهده می شود تشخیص داده شود. با این حال، تشخیص صحیح فقط با نظارت ویژه بر خواب فرد، با پلی سومنوگرام انجام می شود.درمان خروپف و آپنه خواب بستگی به نوع آپنه شما و میزان جدی بودن آن دارد. این اطلاعات را فقط می توان از طریق مطالعه خواب (پلی سومنوگرام یا PSG) به دست آورد.

خروپف در خواب

ارزیابی آپنه انسدادی خواب شامل موارد زیر است:

اگر با وجود خواب کافی، خروپف شدید یا خواب آلودگی بیش از حد در طول روز دارید، با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما علل احتمالی را ارزیابی کرده و در مورد مدیریت مناسب توصیه می کند. مواردی که مورد بررسی قرار می گیرید شامل موارد زیر است.

 • تاریخچه خواب کامل
 • معاینه فیزیکی و مطالعه خواب.
 • سابقه خواب شامل الگوهای خواب و وجود هرگونه خروپف یا خواب آلودگی در طول روز.
 • معاینه راه هوایی از طریق آندوسکوپ برای ارزیابی هرگونه تنگی راه هوایی.
 • ارزیابی معمولاً شامل یک مطالعه خواب شبانه است.

با توجه به عوارض طولانی مدت احتمالی آپنه انسدادی خواب، برای شما مهم است که پس از تشخیص، درمان مناسب را پیگیری کنید.

مطالعه خواب چیست؟

مطالعه خواب یا پلی سومنوگرام (PSG) یک آزمایش تشخیصی غیرتهاجمی شبانه است که در آزمایشگاه خواب انجام می شود.

PSG مراحل مختلف خواب، تلاش تنفسی، سطح اکسیژن، ریتم قلب و فعالیت ماهیچه ای را در طول خواب کنترل می کند. شدت آپنه انسدادی خواب (OSA) را نیز می توان تعیین کرد.

درمان بیماری های گوش، حلق و بینی کودکان

درمان آپنه خواب

تغییرات مانند کاهش وزن، اجتناب از الکل و ورزش منظم راه های موثری برای درمان این عارضه هستند. بهداشت مناسب خواب بسیار مهم است. در برخی مواقع یک دستگاه فشار مثبت مداوم راه هوایی (CPAP) که راه هوایی را باز می کند ممکن است در مسیر تنفس قرار دارده شود تا فرد به طور پیوسته و عادی نفس بکشد.

بر اساس نتایج آزمایش خواب، پزشک می تواند درمان مناسب را تجویز کند. این می تواند یکی از موارد زیر باشد:

کاهش توربینات فرکانس رادیویی (RFTR)

مطالعات ثابت کرده است که افزایش احتقان بینی باعث خروپف، اختلال در خواب و حتی آپنه خواب می شود.  بیماران با مشکلات ساختاری بینی (یعنی انحراف تیغه بینی) اغلب با کمک این روش درمان می شوند. در این روش از فرکانس رادیویی برای کوچک کردن بافت های متورم در هر طرف بینی استفاده می شود. این روش را می توان در مطب و با بی حسی موضعی انجام داد.

جراحی گلو فوقانی

در بسیاری از بیماران مبتلا به  آپنه خواب، باریک شدن و فروپاشی راه هوایی در ناحیه کام نرم، لوزه ها رخ می دهد.. بنابراین، انتخاب روش و طرح جراحی برای هر بیمار منحصر به فرد می باشد. هدف این روش ها بزرگ کردن و تثبیت راه هوایی در قسمت بالایی گلو است. این جراحی در اتاق عمل و تحت بیهوشی عمومی یا به صورت سرپایی یا با یک شب اقامت در بیمارستان انجام می شود. بهبود این عارضه بسته به بیمار و روش های خاص انجام شده متفاوت است. بسیاری از بیماران تقریباً در عرض یک هفته به زندگی عادی بازمی‌گردند. ناراحتی گلو، به ویژه هنگام بلع، در دو هفته اول شایع است و معمولاً با داروهایی برای درد و التهاب درمان می شود. خطرات شامل خونریزی، مشکلات بلع، و عوارض بیهوشی است، که در صورت انجام جراحی توسط پزشک متخصص احتمال بروز این عوارض بسیار محدود می باشد.

شایان ذکر است که لوزه ها و آدنوئیدها ممکن است تنها علت خروپف و آپنه خواب در برخی از بیماران، به ویژه کودکان باشند. در کودکان و در بزرگسالان منتخب، جراحی لوزه یا آدنوئیدکتومی و جراحی آندوسکوپی سینوس به تنهایی می تواند رفع عالی خروپف، آپنه خواب و علائم مرتبط را ارائه دهد.

جراحی گلو پایین

قسمت پایین گلو نیز ناحیه شایع فروپاشی راه هوایی در بیماران مبتلا به آپنه خواب است. پایه زبان ممکن است بزرگتر از حد طبیعی باشد، به خصوص در بیماران چاق، که به انسداد در این ناحیه کمک می کند. زبان همچنین ممکن است در هنگام خواب با شل شدن ماهیچه های گلو به سمت عقب جمع شود، به ویژه هنگامی که برخی از بیماران به پشت می خوابند. اپی گلوت یا قسمت بالایی حنجره نیز ممکن است جمع شود و به انسداد راه هوایی کمک کند. چندین روش برای کاهش اندازه پایه زبان یا پیشبرد آن به سمت جلو و خارج از راه هوایی در دسترس است. سایر روش ها با هدف پیشرفت و تثبیت استخوان هیوئید که به پایه زبان و اپی گلوت متصل است، انجام می شود. همانند جراحی کام، مناسب‌ترین نوع عمل بسته به الگوی انسداد از فردی به فرد دیگر متفاوت است. عمل های پایین گلو تحت بیهوشی عمومی، اغلب با یک شب اقامت در بیمارستان انجام می شود. بهبودی و خطرات بسته به روش متفاوت است، اما به طور کلی شبیه به روش‌های گلو فوقانی است و معمولا در صورت انجام توسط پزشک متخصص احتمال بروز عارضه بسیار محدود می باشد. در مورد انواع بیماری های لوزه بیشتر بدانید.

دستگاه های فشار هوا

دستگاه فشار هوا دارای ماسک پلاستیکی نرم (سیلیکونی) است که در اطراف بینی قرار می گیرد. استفاده از این ماسک در ابتدا ممکن است عجیب به نظر برسد، اما اکثر مردم خیلی سریع به آن عادت می کنند. متداول ترین نوع دستگاه فشار هوا CPAP (فشار مثبت مداوم راه هوایی) است. این دستگاه هوا را از طریق مجاری بینی و گلو می دمد و راه هوایی را باز نگه می دارد و از خروپف جلوگیری می شود. این عامل منجر به حفظ تنفس می شود. دستگاه های فشار هوا درمان ترجیحی برای اکثر بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب می باشد.

درمان آپنه انسدادی خواب در خانه

تغییرات سبک زندگی می تواند در موارد خفیف آپنه انسدادی خواب کمک کند. که شامل موارد زیر است:

 • برای کاهش بروز آپنه در طول خواب به پهلو بخوابید.
 • اگر چاق هستید وزن کم کنید.
 • به طور منظم ورزش کنید.
 • سیگار کشیدن را ترک کنید.
 • از مصرف الکل در شب خودداری کنید. الکل باعث شل شدن عضلات راه هوایی فوقانی می شود.
 • از مصرف قرص های خواب آور یا آرام بخش خودداری کنید زیرا ممکن است باعث شل شدن عضلات راه هوایی فوقانی شوند.
 • مشورت با پزشک متخصص گوش، حلق و بینی

رویه انجام جراحی خواب

جراحی برای افزایش اندازه راه هوایی فوقانی در جایی که انسداد رخ می دهد یکی دیگر از راه های درمان است. جراحی خواب روش اصلی درمان آپنه خواب می باشد. و به صورت موثر و کارا این بیماری را درمان می کند. این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود و ممکن است بسته به روش جراحی تا یک ساعت زمان ببرد. در ادامه مراحل جراحی خواب شرح داده شده است.

مراحل جراحی خواب چیست؟

جراحی خواب جراحی است که برای درمان مشکلات وقفه تنفسی خواب استفاده می شود. این جراحی تمام مشکلات آپنه خواب را درمان می کند و دارای مراحل زیر است:

مرحله اول

در این مرحله برش هایی در زیر گلو ایجاد و با کمک دستگاهی نخ های جراحی در ماهیچه های فک جایگذاری می گردد.

مرحله دوم

در این مرحله با انجام تنظیماتی نخ های بخیه در فک ثابت می گردد.

مرحله سوم

ماهیچه ها جا به جا می گردد تا کانال تنفس نرمال شود و امکان تنفس بدون وقفه فراهم شود.

مرحله چهارم

در پایان موضع بخیه می گردد.

مرحله اول

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحله چهارم

قبل از تصمیم به جراحی خواب چه چیزهایی باید بدانم؟

جراحی یک گزینه درمانی موثر و ایمن برای بسیاری از بیماران مبتلا به خروپف و آپنه خواب است. انتخاب مناسب بیمار و روش برای مدیریت موفقیت آمیز جراحی آپنه انسدادی خواب بسیار مهم است. ضروری است که بیمار با پزشک گوش، حلق و بینی خود صحبت کنید تا ارزیابی کاملی انجام دهد و بدانید چه درمانی ممکن است برای شما بهترین باشد.

آیا آپنه انسدادی خواب خطرناک است و باید درمان شود؟

    آپنه انسدادی خواب با افزایش احتمال بیماری قلبی، سکته مغزی و ریتم نامنظم قلب مرتبط است. متأسفانه، امروزه همه اثرات طولانی مدت آپنه خواب درمان نشده شناخته نشده است. با این حال، کمبود مداوم خواب با طراوت می تواند منجر به افسردگی، تحریک پذیری، کمبود انرژی، خطر بالای تصادفات وسایل نقلیه موتوری و بسیاری از مشکلات دیگر شود. اکثر متخصصان موافق هستند که آپنه انسدادی خواب خطرناک است و نباید نادیده گرفته شود.

اگر فکر کنم ممکن است آپنه خواب داشته باشم، چه باید بکنم؟

بهترین کار این است که به پزشک خود مراجعه کنید. او ممکن است شما را به یک متخصص یا واحد اختلالات خواب ارجاع دهد تا تحت ارزیابی قرار بگیرید که ممکن است شامل گذراندن شب در آزمایشگاه خواب برای انجام مطالعه خواب به نام پلی سومنوگرام باشد. در حال حاضر بهترین پزشک برای انجام جراحی خواب، دکتر غلامرضا بیاضیان هستند. ایشان با سالها تجربه کار در این زمینه قادر هستند بسیاری از بیماری های گوش، حل و بینی را به صورت موثر درمان نمایند.

تماس با دکتر غلامرضا بیاضیان

چطور بهترین جراح جراحی خواب را انتخاب کنیم؟

    وقتی که با علائم خروپف و آپنه خواب روبرو هستید و  تصمیم به انجام جراحی خواب دارید، کافی است تا یکبار درباره بهترین جراح جراحی خواب سرچ کنید و یا از دوستان و آشنایان خود درباره بهترین جراح خواب بپرسید. در نهایت نام تعداد زیادی جراح را لیست کنید و با کمک مراحل زیر بهترین جراح خواب را انتخاب کنید.

 • برای یافتن جراح خواب خوب می توانید در موتور جستجو گوگل جست و جو کنید و به صفحات مختلف مراجعه کرده و خصوص جراحان مطالعه کنید. ضروری است که مدارک تحصیلی و تجربه و سابقه جراح را بررسی نمایید و  بهترین جراح را انتخاب کنید. ویدئوهای اتاق عمل که در حین جراحی تهیه شده اند مدرک و مستندات مناسبی هستند که می توانید، برای استناد و برسی مهارت جراح از آنها استفاده کنید.
 • پس از انتخاب پزشک مناسب گوش، حلق و بینی لازم است نظرات بیماران و مراجعین مورد بررسی قرار بگیرد. برای این کار باید به سوشال مدیا، گوگل مپ و انجمن های فعال مراجعه نموده. کامنت های پست ها و نظرات کاربران را بخوانید.
 • وجود چند کامنت منفی یا چند کامنت مثبت نشانه بد یا خوب بودن جراح نیست. شما باید نظرات کلی را ببینید و تصمیم خود را بگیرید.
 • سعی کنید با بیماران جراح به هر طریقی ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید که تجربیات جراحی خود را با شما با اشتراک بگذارند. در این صورت می توانید تصمیم معقولی در مورد بهترین جراح بینی داشته باشید. درمورد عوارض جراحی لوزه بیشتر بدانید.

این قسمت می توانید مطالب را جستجو نمایید:

بهترین جراح جراحی خواب

امروزه دکتر غلامرضا بیاضیان یکی از بهترین جراح های حوزه گوش، حلق و بینی در تهران هستند. ایشان با کمک بهترین روش ها و متدهای روز دنیا و با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات در تلاش هستند که بهترین خدمات را در زمینه درمان بیماری های آپنه خواب داشته باشند. دکتر بیاضیان بیماری هایی نظیر سرطان حنجره، آلرژی، سرطان گوش، سرطان گلو، سرطان لوزه و … را درمان می کنند.

دکتر غلامرضا بیاضیان

متخصص گوش، حلق و بینی
جراح پلاستیک بینی و سر و گردن

 • دانش آموخته دبیرستان علامه حلی تهران
 • یکی از استعدادی های درخشان و رتبه برتر کنکور سراسری
 • فارق التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مقطع دکتری عمومی
 • اخذ تخصص گوش و حلق و بینی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز
 • فلوشیپ بیماری ها و جراحی خواب
 • بورد گوش، حلق و بینی اروپا
 • رتبه اول بورد کشوری گوش، حلق و بینی
 • کارشناسی ارشد آموزش پزشکی
عکس-دکتر-غلامرضا-بیاضیان

در ادامه به ویس رضایت بیماران دکتر بیاضیان می توانید گوش دهید:

رضایت بیمار آقاد دکتر بیاضیان

رضایت بیمار عزیز از کرمانشاه:

رضایت بیمار عزیز از تهران:
رضایت نوجوان ۱۵ ساله:
رضایت بیمار عزیز از کشور ترکیه:

هزینه جراحی خواب

هزینه جراحی خواب، بسته به حاد بودن مشکل، درمان پیشنهادی و تخصص پزشک متفاوت می باشد. برای اطلاع از هزینه ها باید با  بهترین جراح گوش، حلق و بینی مشاوره شود.

کلام آخر

اگر علائم آپنه خواب را دارید، دکتر بیاضیان علائم شما را ارزیابی می کنند و یک برنامه درمانی برای کمک به بهبود کیفیت خواب شما تجویز می نمایند. تمام بیمارانی که به ایشان مراجعه می کنند، پس از انجام درمان ها رضایت کامل دارند و از شر مشکلات تنفس در هنگام خواب رهایی می یابند.

doctor-bayazian

دکتر غلامرضا بیاضیان

فارغ التحصیل از دبیرستان علامه حلی تهران هستند و در کنکور سراسری با رتبه برتر در دکتری پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شدند. وی تخصص گوش و حلق و بینی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به پایان رساندند و دارای رتبه اول بورد کشوری گوش، حلق و بینی، کارشناسی ارشد آموزش پزشکی، فلوشیپ بیماری ها و جراحی خواب و بورد گوش، حلق و بینی اروپا هستند.

12 پاسخ
  1. با سلام. برای تعیین هزینه باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا برای هماهنگی تایم ویزیت با مطب هماهنگ کنید.

  1. با سلام. وضعیت پسرتان باید مورد بررسی قرار بگیرد. لطفا به جهت معاینه مراجعه بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *