۴ دقیقه
خونریزی بعد از جراحی بینی

خونریزی بعد از جراحی بینی

آنچه می خوانید...

در حالی که جراح شما تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن آسیب به رگ‌های خونی انجام می‌دهد، به احتمال زیاد خونریزی بعد از جراحی بینی در طول جراحی زیبایی بینی ممکن است اتفاق بیافتد. معمولا این مشکل جای نگرانی ندارد. در این مقاله به بررسی خونریزی بعد از جراحی بینی می‌پردازیم.

جراحی بینی

چرا خونریزی بعد از جراحی بینی اتفاق می‌افتد؟

در طی یک عمل جراحی بینی معمولی، شما ممکن است حدود ۵۰ میلی لیتر خون از دست بدهید که حدود یک هفتم یک قوطی نوشابه است. همچنین ممکن است پس از جراحی دچار از دست دادن خون شوید. چیزی به سادگی عطسه شدید یا فراموش کردن دستورات پزشک و دمیدن از بینی می تواند بر رگ های خونی آسیب دیده تأثیر بگذارد و منجر به خونریزی شود. اگرچه این اتفاق نادر است، اما ممکن است خونریزی بینی بعد از جراحی بینی را تجربه کنید که باعث شود خون زیادی از دست بدهید یا علائم شدیدی را در پی داشته باشد. در مورد داروهایی که مصرف می کنید با پزشک خود صحبت کنید زیرا برخی داروها مانند آسپرین می توانند به طور موقت خون شما را رقیق کرده و احتمال از دست دادن خون را افزایش دهند.

خونریزی بعد از جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی و جراحی پولیپ بینی می تواند ظاهر و عملکرد بینی شما را بهبود بخشد. زنان و مردان بیشماری هر ساله برای بهبود ظاهر و کیفیت زندگی خود تحت این درمان قرار می گیرند. در حالی که نگرانی در مورد عوارض جانبی درمان طبیعی است، جراحی پلاستیک توسط دکتر بیاضیان پشتیبانی کامل را در طول هر مرحله از فرآیند ارائه می دهد. هنگامی که برای جراحی بینی با دکتر بیاضیان برنامه ریزی می کنید، ایشان نکات و توصیه هایی را برای بهبودی، از جمله نحوه توقف خونریزی بینی پس از جراحی بینی، ارائه می دهد.

تقریباً بلافاصله پس از جراحی

همانطور که اشاره کردیم، دکتر بیاضیان  می تواند شما را در خصوص اینکه روند جراحی چقدر طول می کشد و اینکه شما اجازه دارید همان روز به خانه بروید یا خیر مطلع کند. بیماران در اتاق ریکاوری ویژه قرار می گیرند تا زمانی که همراه بتواند بیمار را به خانه برساند، ممکن است در اثر بیهوشی حالت تهوع موقتی داشته باشند.

در طی چند روز پس از جراحی، شما باید برای یک قرار بعد از عمل برای ارزیابی محل جراحی مراجعه نمایید. کاهش عوارض جانبی مانند تورم، کبودی و تغییر رنگ حدود ۲ تا ۴ هفته طول می کشد. این بسته به وسعت عمل شما و اینکه آیا همزمان جراحی تغییر شکل بینی شما را با سایر درمان ها ترکیب کرده ایم متفاوت است.

در مورد افتادگی بینی بعد از عمل بیشتر بدانید.

نحوه جلوگیری از خونریزی بینی بعد از جراحی بینی (و نکات دیگر)

توصیه می شود که هر بیمار تمام دستورالعمل های بهبودی را دنبال کند. با انجام این کار، می توانید شانس بهبودی خود را افزایش دهید. در اینجا چند نکته برای جلوگیری از خونریزی بینی بعد از جراحی بینی و همچنین دستورالعمل های دیگر آورده شده است:

  •     تمام آزمایشات تجویزی پزشک را انجام دهید و هر گونه لوازم ریکاوری مورد نیاز خود را قبل از جراحی تهیه کنید.
  •     گاز خود را طبق دستور تعویض کنید و محل های جراحی خود را تمیز و پوشیده نگه دارید.
  •     از یکی از اعضای خانواده مورد اعتماد خود بخواهید تا ۲۴ ساعت اول پس از جراحی بینی در کنار شما باشد تا مراقب عوارض جانبی غیرمنتظره باشد.
  •     در تمام قرارهای ملاقات بعدی با دکتر بیاضیان شرکت کنید، حتی اگر احساس خوبی دارید.
  •     درباره احساس خود با تیم ما صادق باشید. هر گونه علائم نگران کننده را فورا گزارش دهید.
بهترین جراح بینی

کلام آخر

خونریزی بعد از جراحی بینی یک عارضه طبیعی است و ممکن است اتفاق بیافتد. به منظور جلوگیری از این عارضه مهم است که دستور العمل های بعد از جراحی به درستی رعایت شود و جراحی بینی با بهترین جراح بینی انجام شود.

doctor-bayazian

دکتر غلامرضا بیاضیان

فارغ التحصیل از دبیرستان علامه حلی تهران هستند و در کنکور سراسری با رتبه برتر در دکتری پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شدند. وی تخصص گوش و حلق و بینی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به پایان رساندند و دارای رتبه اول بورد کشوری گوش، حلق و بینی، کارشناسی ارشد آموزش پزشکی، فلوشیپ بیماری ها و جراحی خواب و بورد گوش، حلق و بینی اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *