۴ دقیقه
هزینه جراحی شکاف کام و لب

هزینه جراحی شکاف کام و لب

آنچه می خوانید...

هزینه جراحی شکاف کام و لب بسته به حاد بودن مشکل شکاف لب و شکاف کام نوازد متفاوت می باشد. در واقع شکاف کام و لب، که به عنوان لب شکری شناخته می شود، نوعی نقص مادرزادی است که به دلیل ناهنجاری لب یا دهان کودک در دوران بارداری رخ می دهد. لب ها و کام معمولاً در نوزاد به ترتیب بین هفته های چهارم تا هفتم و هفته های ششم تا نهم بارداری تشکیل می شوند.

شکاف زمانی رخ می دهد که بافت های مسئول تشکیل دهان یا لب به درستی به هم نپیوندند. این مشکل علاوه بر مشکلات عملکردی منجر به تحت تاثیر قرار گیری زیبایی ظاهری فرد می شود، لذا انجام جراحی برای رفع این عارضه بسیار کاربردی می باشد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در مورد هزینه جراحی شکاف کام و لب بدانید.

هزینه جراحی شکاف و لب

شکاف لب با سوراخی در لب بالایی مشخص می شود که ممکن است به داخل بینی کشیده شود. شکاف ممکن است در یک طرف دهان (یعنی شکاف یک طرفه) یا در هر دو طرف دهان (یعنی شکاف دو طرفه) وجود داشته باشد. از سوی دیگر، شکاف کام زمانی اتفاق می‌افتد که سقف دهان دارای سوراخی باشد که به داخل بینی کشیده می ‌شود. شکاف کام و لب ممکن است به صورت جداگانه یا با هم ایجاد شوند. هزینه جراحی شکاف کام و لب بسته به اینکه چه جراحی مورد نیاز باشد متفاوت می باشد. در ادامه عوامل موثر بر هزینه جراحی شکاف کام و لب آورده شده است.

عوارض جراحی شکاف کام و لب

میانگین هزینه جراحی شکاف کام و لب

قیمت درمان شکاف لب و کام در مناطق مختلف متفاوت است. با این حال، قیمت درمان به نوع جراحی مربوط به اصلاح وضعیت شکاف لب و کام بستگی دارد. به طور متوسط، هزینه این درمان جراحی متغیر است.

درمان جراحی برای اصلاح شکاف کام و لب دائمی است و بهترین راه برای ترمیم چنین نقایص مادرزادی محسوب می شود. با این حال، گاهی اوقات ممکن است بعداً به جراحی های زیبایی نیاز باشد تا با تغییرات ساختاری صورت سازگار شود. این موارد شامل فارینگوپلاستی، جراحی ارتوگناتیک و یا پیوند استخوان آلوئول می باشد.

هزینه جراحی شکاف کام و لب

آیا بیمه هزینه جراحی شکاف کام و لب را تقبل می کند؟

بدون بیمه درمانی، جراحی شکاف لب و یا کام معمولاً هزینه بیشتری به همراه خواهد داشت. اگر کودک هم شکاف لب و هم شکاف کام داشته باشد، معمولاً هزینه دو عمل جراحی لازم است پرداخت شود.

با بیمه درمانی، جراحی شکاف لب و یا کام معمولاً هزینه ها کاهش می یابد.

جراحی شکاف لب و یا  کام، برای اصلاح نقص مادرزادی در نظر گرفته می ‌شود، بنابراین معمولاً تحت پوشش بیمه سلامت قرار می ‌گیرد.

هزینه های جانبی جراحی شکاف کام و لب

حدود نیمی از کودکانی که شکاف کام داشته اند، در برخی مواقع به گفتار درمانی نیاز خواهند داشت. هزینه گفتار درمانی می تواند در مناطق مختلف متغیر باشد. کودکان مبتلا به شکاف کام نیز معمولاً به آزمایشات شنوایی سالانه نیاز دارند زیرا بیشتر در معرض عفونت و مشکلات گوش میانی هستند.

کودکانی که جراحی شکاف کام را انجام داده‌ اند معمولاً از حدود ۵ یا ۶ سالگی به بریس برای دندان‌ های خود نیاز دارند. در برخی موارد، کودکان نیز به پیوند استخوان نیاز دارند که توسط جراح دهان انجام می ‌شود، تا دندان‌ هایشان به درستی رشد کنند. هزینه ارتودنسی مرتبط با لب شکری نیز به سایر هزینه ها افزوده می شود.

بسته به مورد خاص، برخی از بیماران به جراحی های بیشتر از یک یا دو ترمیم اولیه لب و یا کام نیاز دارند. غیر معمول نیست که یک بیمار در طول زندگی خود به پنج جراحی نیاز داشته باشد.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی هزینه جراحی شکاف کام و لب پرداخته شد، امیداورام که مفید باشد. اگر مایل هستید که این جراحی را انجام دهید، به خاطر داشته باشید که دکتر غلامرضا بیاضیان متخصص درمان بیماری های گوش، حلق و بینی کودکان در تهران هستند.

doctor-bayazian

دکتر غلامرضا بیاضیان

فارغ التحصیل از دبیرستان علامه حلی تهران هستند و در کنکور سراسری با رتبه برتر در دکتری پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شدند. وی تخصص گوش و حلق و بینی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به پایان رساندند و دارای رتبه اول بورد کشوری گوش، حلق و بینی، کارشناسی ارشد آموزش پزشکی، فلوشیپ بیماری ها و جراحی خواب و بورد گوش، حلق و بینی اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *