هزینه جراحی لوزه

هزینه جراحی لوزه 1402

آنچه می خوانید...

جراحی لوزه به عملی گفته می‌شود که جهت خارج ساختن لوزه‌ها می باشد. لوزه به دلیل ابتلا به عفونت‌های مزمن باکتریایی و ویروسی ممکن است متورم و بزرگ گردیده و درمان نهایی خارج ساختن لوزه‌ها با عمل جراحی می‌باشد. هزینه‌ی جراحی لوزه با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود، در ادامه به برخی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی لوزه اشاره می‌نمائیم.

هزینه جراحی لوزه

جراحی لوزه یکی از عمل های جراحی شایع در جهان می باشد. زمانی که علائم عفونت لوزه در کودکان یا بزرگسالان مشاهده شود و فرد را دچار مشکل و عفونت های مکرر نماید، جراحی لوزه روش ایده آلی برای رهایی از این مشکل می باشد. هزینه این جراحی بسته به عوامل متعددی تعیین می گردد. در ادامه این عوامل آورده شد.

هزینه عمل لوزه

در مورد سن مناسب جراحی لوزه بیشتر بدانید.

هزینه‌ بستری در بیمارستان

جراحی برداشتن لوزه جراحی ساده‌ای می‌باشد که معمولاً به یک روز بستری در بیمارستان احتیاج دارد اما با توجه به روند بهبودی بیماران ممکن است مدت زمان بستری در بیمارستان به ۲ یا ۳ شب برسد. هرچقدر که مدت زمان اقامت در بیمارستان افزایش یابد به تبع آن هزینه‌های نهایی جراحی لوزه نیز افزایش خواهد داشت.

هزینه بیهوشی و یا بی‌حسی

جراحی لوزه هم با بی‌حسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی قابل انجام است. در کودکان معمولاً از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود اما برای بزرگسالان می‌توان تحت بی‌حسی موضعی همراه با آرام بخش نیز این جراحی را انجام داد. با توجه به اینکه کدام روش جهت بی‌حسی انتخاب شود هزینه‌های جراحی نیز متفاوت خواهد بود.

روش جراحی و هزینه جراحی لوزه

روش‌های مختلفی جهت انجام جراحی لوزه وجود دارد، انتخاب روش جراحی با توجه به نظر پزشک و شرایط بیمار تعیین می‌شود. برخی از روشهای نوین جراحی لوزه احتیاج به ابزار و تجهیزات مدرن دارد بنابراین روش انتخابی جراحی نیز یکی از فاکتورهای مهم در هزینه‌ی جراحی لوزه می‌باشد.

در مورد مراقبت های بعد از جراحی لوزه بیشتر بدانید.

بیمه‌های درمانی

جراحی لوزه یک ضرورت پزشکی می‌باشد که با تشخیص پزشک متخصص انجام می‌شود و در صورتی که انجام آن به تعویق بیفتد ممکن است باعث تورم لوزه، تب و یا انتشار عفونت به سایر اعضاء بدن شود. بنابراین تمام بیمه‌های درمانی در کشور ما هزینه‌های این جراحی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

درصد هزینه‌هایی که بیمه‌های مختلف تحت پوشش قرار می‌دهند، متفاوت می‌باشد اما به طور کلی اگر بیمه‌ی درمانی دارید و جراحی لوزه را در یک بیمارستان دولتی انجام می‌دهید نباید نگران هزینه‌های جراحی لوزه باشید.

هزینه‌ی آزمایش‌های پیش از جراحی

پیش از جراحی لوزه لازم است آزمایش‌هایی انجام شود، به عنوان مثال آزمایش کشت از گلو و یا انواع آزمایش خون. انجام این آزمایش‌ها نیز هزینه‌هایی در بر دارد که باید به عنوان هزینه‌های جراحی لوزه محاسبه شود.

انتخاب بیمارستان و هزینه جراحی لوزه

بیمارستان‌های کشور ما شامل بیمارستان‌های خصوصی و بیمارستان‌های دولتی می‌باشد، حتی در صورتی که هیچ گونه بیمه‌ی درمانی نداشته باشید هزینه‌های جراحی در این دو بیمارستان بسیار متفاوت خواهد بود، بنابراین اگر به دنبال روشی جهت کاهش هزینه‌های جراحی لوزه می‌باشید بهتر است که یک بیمارستان دولتی را انتخاب نمائید، در بیمارستان‌های دولتی تقریباً هزینه‌‌های جراحی مشابه خواهد بود اما در بیمارستان‌های خصوصی با توجه به شهر، منطقه‌ی شهری، معروفیت بیمارستان و نوع خدمات ارائه شده ممکن است هزینه‌ها بسیار متفاوت باشد.

بنابراین حتی در صورتی که قصد انجام جراحی در بیمارستان خصوصی را دارید پیش از جراحی در مورد هزینه‌های جراحی، هزینه‌ی بستری و سایر جزئیات اطلاعات لازم را کسب نمائید.

بیمه تکمیلی

بیمه‌ی تکمیلی یکی از پوشش‌های بیمه‌ای می‌باشد که در تمام بخش‌های درمانی درصد زیادی از هزینه‌های درمان را پرداخت می‌نماید. با توجه به نوع بیمه‌ای که دارید ممکن است تمام یا بخش زیادی از هزینه‌های جراحی لوزه توسط بیمه تکمیلی پرداخت شود. پیش از جراحی جهت آگاهی از درصد هزینه‌های پرداختی می‌توانید با نمایندگی بیمه تکمیلی در شهر خود تماس بگیرید.

انتخاب جراح

جراحی لوزه معمولاُ توسط جراح گوش و حلق و بینی انجام می‌شود. هزینه جراحی لوزه که جراح جهت جراحی بیان می‌نماید با توجه به تجربه، سوابق کاری و بیمارستانی که جراحی را در آن انجام می‌دهید ممکن است ارقام بسیار متفاوتی را شامل شود.

در بیمارستان‌های دولتی معمولاُ هزینه‌های جراحی عدد ثابتی را شامل می‌شود اما در بیمارستان دولتی گاهی اوقات انتخاب جراح نیز می‌تواند در هزینه‌های جراحی تاثیرگذار باشد.

اگر جهت جراحی لوزه قصد دارید که جراح خاصی را انتخاب نمائید می‌توانید پیش از جراحی در مورد بیمارستان‌هایی که پزشک شما در آن مشغول به کار می‌باشد سوال نمائید، در برخی موارد جراحان هم در بیمارستان‌های دولتی و هم در بیمارستان‌های خصوصی مشغول به کار می‌باشند، در صورتی که بیمه‌ی تکمیلی ندارید و نگران هزینه‌های جراحی هستید می‌توانید از جراح خود درخواست نمائید که جراحی شما را در بیمارستان دولتی انجام دهد.

هزینه جراحی لوزه سوم

کلام آخر

با توجه به تمام مواردی که ذکر کردیم نمی‌توان یک عدد ثابت به عنوان هزینه‌ جراحی لوزه در نظر گرفت و لازم است پیش از جراحی با توجه به بیمارستان انتخابی و نوع بیمه‌های درمانی که دارید در مورد هزینه‌های جراحی از بیمارستان و یا از پزشک خود اطلاعات لازم را کسب نمائید.

doctor-bayazian

دکتر غلامرضا بیاضیان

فارغ التحصیل از دبیرستان علامه حلی تهران هستند و در کنکور سراسری با رتبه برتر در دکتری پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شدند. وی تخصص گوش و حلق و بینی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به پایان رساندند و دارای رتبه اول بورد کشوری گوش، حلق و بینی، کارشناسی ارشد آموزش پزشکی، فلوشیپ بیماری ها و جراحی خواب و بورد گوش، حلق و بینی اروپا هستند.

7 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *